Blog

Medence - Mitől alakul ki diszfunkció?

2020.06.22.

Gerincünk helyes tartásához elengedhetetlen, hogy a medencénk megfelelő pozícióban legyen. A medencére ható erők eltérőek ülésben, mint állásban.

Normál állás közben a medencénk enyhén (60-65 fokban) előre dől, ez a helyzet szükséges a megfelelő gerinc görbületek kialakításához. Ülésben viszont medencénk hátra billen, így az egész gerincünk statikája is megváltozik. Az ágyéki homorulatunk elsimul, sőt akár domborúvá is válik!

Ahhoz, hogy medencénket megfelelő helyzetbe hozzuk, fontos a medence körüli stabilizáló izmaink egyensúlyának megtartása. Hátul a törzs és csípő feszítők, elöl pedig a hasizmok és csípő hajlítók. Medencénk normál helyzetében ezek az izmok egyensúlyban vannak, működésük normális, megfelelően nyújthatóak és megfelelő erő kifejtésére képesek. Ha borul a rendszer, akkor a medencénk előre vagy hátra billen.

A medence előre billenésekor a csípő hajlító és derék feszítő izmok rövidülnek míg a hasizmaink és a csípő feszítők pedig túlságosan megnyúlnak, így lényegében mindegyik izmunk más-más módon, de veszít erejéből.

A medence hátra billenésénél ellentétesen jön létre a diszfunkció, tehát a has és csípő feszítők rövidülnek, a hát feszítők és csípő hajlítók pedig túlnyúlnak. A fent említettekből következő problémák elkerülése és gerincünk egészségének megőrzése érdekében érdemes egy állapotfelmérést követően személyre szabott, gyógytornász által felépített gyakorlatsort rendszeresen elvégezni.

Jelentkezzen budapesti vagy szentendrei rendelőnkbe, ahol szakképzett gyógytornászaink problémáját egyénre szabottan, komplexen kezelik és kézzelfogható tanácsokkal segítik Önt a hétköznapokban is elvégezhető gyakorlatokkal kapcsolatban. Várjuk szeretettel rendelőinkben!

 

Vissza a bloghoz

Szolgáltatásunk

Gyógytorna

Sokan úgy gondolják, hogy a gyógytorna csak a sérülések utáni időszakban fontos és szükséges, pedig a gyógytornának nagy szerepe van a sérülések elkerülésében. A tervezett műtétek előtti időszakban is központi szerepet játszik a prekondícionáló gyógytorna, csakúgy, mint a műtét utáni rehabilitáció tekintetében. A terápiák segítségével a rehabilitáció hatékonyabbá és gyorsabbá tehető. Gyógytornászaink segítenek megtanítani pácienseinknek, hogyan legyenek aktív részei a fejlődésnek, hiszen a rehabilitáció team munka.

Részletek
A szívroham nem csak a férfiak betegsége!

A gyakran férfibetegségként emlegetett szívroham valójában kétszer annyi nő halálát okozza évente, mint a mellrák. Bár a fő tünet általában a mellkasi fájdalom, egy tanulmány szerint a nők 43 százaléka nem érez ilyen jellegű tünetet a szívinfarktus során.

Mit tehetünk a ráncok késleltetéséért? – 2. rész

Előző bejegyzésünkben a Plasmage kezelésről esett szó, amely a szem körüli ráncok finomítására irányul, illetve elsősorban a szemhéjon lévő felesleges, megereszkedett bőr eltávolítására alkalmazható. De nézzük, milyen további szépészeti kezelés segíti Önt az egészséges bőrkép megtalálásában és fenntartásában!

Szarkalábak – mit tehetünk a ráncok késleltetéséért?

Az idő előrehaladtával bőrünk egyre érzékenyebbé válik és ráncosodni kezd. Bár ez a folyamat normális velejárója az idősödésnek, egyénenként más ütemben tapasztaljuk meg negatív hatásait. A szem a lélek tükre és általában a szemünk és a szem ráncai az elsők, amelyek árulkodnak valódi életkorunkról.